Było, Jest, Będzie 2022/2023 – CosmetoSAFE
Coroczna sonda Wirtualnych Kosmetyków to zawsze pierwszy moment na podsumowania w naszym zespole!
Coroczna sonda Wirtualnych Kosmetyków to zawsze pierwszy moment na podsumowania w naszym zespole!
Na nadchodzące świąteczne dni życzymy Wszystkim odpoczynku, spokoju i czasu na refleksję! A w Nowym Roku duuuużo energii do radzenia sobie z ciągłymi zmianami!
Reprotoksyczność – słowo klucz i kwestia, która poddaje w wątpliwość bezpieczeństwo stosowania Retinolu w produktach kosmetycznych.
Kilka dni temu poznaliśmy propozycję zmian dla rozporządzenia CLP, zgodnie z którymi mają zostać wdrożone nowe klasy zagrożeń.
2022, jak przystało na rok, w którym wracamy do post pandemicznej normalności i osobistych spotkań, obfituje w jubileusze.
Od października 2022 Sandra Zelent-Kraciuk obejmuje w CosmetoSAFE Consulting stanowisko safety assessora. Z firmą związana jest od 2018 roku.
Po raz drugi członkowie naszego zespołu mieli zaszczyt uczestniczyć w roli prelegenta w Seminarium dla Safety Assessorów, organizowanym przez IKW – niemiecką organizację branżową zrzeszającą producentów kosmetyków, przyborów toaletowych, perfum i detergentów, we współpracy z organizatorami 11. targów HPCI Central & Eastern Europe. Wydarzenie odbyło się 21 i 22 września i było wspierane przez Polskie Stowarzyszenie Kosmetyków i Detergentów (PACDI) oraz Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego (PUCI) – organizacje, do których należy nasza firma.
Sezon na złuszczanie i walkę z przebarwieniami za pomocą kosmetyków ruszył jak zwykle po wakacjach. To oznacza, że większą popularnością będą cieszyć się m.in. produkty zawierające hydroksykwasy. Co warto o nich wiedzieć?
Jak? Za sprawą przekazania kilkanaście dni temu projektu rozporządzenia ws. zmian w etykietowaniu alergenów zapachowych przez Komisję Europejską do kontroli Światowej Organizacji Handlu (WTO). Zakłada on obowiązkowe oznakowanie 62 nowych substancji – ich lista znajduje się w aneksie do rozporządzenia.